Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Cinius Kitap Kulübü   Çok Satanlar   Politika
 
Çok Satanlar
 

Edebiyat
Çocuk Kitapları
Akademik
İnsan ve Toplum
Tarih
Politika
Felsefe ve Düşünce
İslam
Şiir
Ekonomi ve İş Dünyası
Genel Konular
Aile ve İnsan
Referans
Sağlık ve Tıp
 
Politika

1 Paralel Devlet KCK'nın Türkiye Açılımı

Paralel Devlet KCK'nın Türkiye Açılımı

Mustafa Bacaksız

Bu çalışmada, Doğu sorunu ele alınırken, PKK’nın yakın bir zamana kadar aldığı uluslararası desteklerden ve Türkiye Cumhuriyeti’nin zayıflatılması için yapılan uluslararası işbirliğinin etkilerinden ziyade ülke içinde Devlet-PKK ilişkilerine odaklanarak konunun aydınlatılmasına ağırlık verilmiştir. Bu çalışmada konunun uluslararası perspektifine girilmemesi, sorunun uluslararası bir boyutu olmadığı anlamına gelmemektedir.
Günümüzde, PKK’nın uluslararası partnerlerini...

Cinius Yayınları

Cinius Kitap Kulübü'de 10,20 TL %40 İndirim 
 
2 Türkiye Baharı

Türkiye Baharı

Mustafa Şişman

Siyasi literatürde “bahar” terimi, kati, soguk ve ceberut bir rejimden yumusak, güler yüzlü ve insani bir rejime geçisi ifade eder. Dolayisiyla bir dönüsümün, bir inkilabin, bir devrimin ifadesidir “bahar”… Ancak “bahar” teriminin sicakligi, onun içeriginin de ayni sekilde sicak ve sevecen olmasini gerektirmemektedir. Bati’da ve Dogu’da “baharlar”, hep ayaklanmalar, kanli...

Cinius

Cinius Kitap Kulübü'de 11,40 TL %40 İndirim 
 
3 15 Temmuz Türkiye Destanı

15 Temmuz Türkiye Destanı

Mustafa Şişman

15 Temmuz gecesinin asil Türkiye’yi sasirtan taraflarindan biri de, olay aninda ve sonrasinda Bati basininda yapilan degerlendirmelerdi. Güya Bati’nin müttefiki, bir NATO ülkesinde, en hafif deyimiyle demokrasiye bir saldiri yapiliyordu; ülkeye bir saldiri yapiliyordu ve Bati basini ve Batili yetkililer saldiriyi neredeyse keyifle karsiliyordu.
Darbe sirasinda CNN International’de “Bu olagan...

Cinius

Cinius Kitap Kulübü'de 12,00 TL %40 İndirim 
 
4 Ortadoğu Birleşmeli

Ortadoğu Birleşmeli

Bülent Köse

“Ey Ortadogu Halklari

Bir araya gelin, birlik olun, birlesin. Siz birlik oldugunuz sürece Küresel güçler size zarar veremez. Unutmayin ki; Küresel güçlerin en büyük stratejisi, sizleri bölmek ve parçalamak üzerine kurgulanmistir. Bu yüzden Küresel güçler, sizleri birbirinize düsman etmek için ellerinden gelen her seyi yapmislardir ve yapmaya da devam edeceklerdir. Sizler,...

Cinius

Baskısı yok  
 
5 Amerikan İç ve Dış Politikası

Amerikan İç ve Dış Politikası

Ozan Örmeci

Dünyanin tek süper gücü kabul edilen Amerika Birlesik Devletleri’nde son yillarda yasanan iç politika gelismeleri ve Amerikan Dis Politikasi’nin en önemli gündem maddelerine isik tutan bir kitap. Kitapta birçok özgün makale ve çesitli Ingilizce makale ve akademik oturumlarin çevirileri yer aliyor.

- Barack Obama’nin Baskanligi nasil geçti?
- Donald Trump nasil...

Cinius

Cinius Kitap Kulübü'de 20,40 TL %40 İndirim