Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius Yayınları   Kültür Sanat   Mansur Bildik   Saz - Schule - Bağlama Metodu - Saz Method
 

Saz - Schule - Bağlama Metodu - Saz Method  

Mansur Bildik
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 80,00 TL
Cinius Kitap Kulübü Ederi: 48,00 TL
telefondan alışveriş 201889

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius Yayınları
Baskı Tarih: Nisan 2019
Sayfa: 358
Indirim: %40

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius Yayınları
Dizi: Kültür Sanat

Baskı Tarih: Nisan 2019

Sayfa: 358

İndirim: %40

Boyut: 21x29,5 cm

Hamur: 2

Etiket: 80,00 TL

Cinius Kitap Kulübü Ederi: 48,00 TL

Arka Kapak

Über dieses Buch
Die Saz/Bağlama ist das zentrale Instrument der anatolischen Musik und an sich vom Nahen Osten bis zum Balkan verbreitet. Das vorliegende Buch soll ein Hilfsmittel sein, um jeder interessierten Person – gleich welcher Herkunft – den leichtestmöglichen Einstieg in das Erlernen dieses Saiteninstruments zu ermöglichen. Da es dabei nicht nur um das Nachspielen von Noten geht, gibt es einen umfangreichen Erklärungsteil in drei Sprachen (Deutsch/Türkisch/Englisch), der eine Einführung in den kulturgeschichtlichen Hintergrund und kulturelle Besonderheiten rund um das Instrument bietet.

Im Notenteil wird mit einfachsten Übungen begonnen und allmählich zu schwierigeren Stücken fortgeschritten, wobei man nach und nach die für die orientalische Musik charakteristischen ungeraden Taktarten sowie die für westliche Ohren ungewohnten Kommatöne kennenlernt.
Das Buch kann und soll keinen Lehrer ersetzen, aber die Einstiegshürde senken, wichtige Informationen liefern und als Unterrichtsmaterial dienen.Kitap hakkında
Saz/Bağlama Anadolu müziğinin temel çalgısı olup Orta Doğu’dan Balkanlar’a kadar yaygındır. Bu kitap hangi kökene sahip olursa olsun ilgilenen her kişiye bu telli çalgıyı öğrenebilmek için mümkün olan en kolay başlama imkanını sağlamak içindir. Burada konu sadece notaların çalınması olmadığı için üç dilde (Almanca, Türkçe ve İngilizce) geniş bir açıklama bölümü vardır. Bu bölüm bu çalgıya ilişkin olarak kültürel tarihi arka plan ve kültürel özellikler hakkında bilgi verir.

Nota bölümünde çok basit örneklerle başlanıp yavaş yavaş zor parçalara doğru hareket edilmekte ve yine yavaş yavaş oryantal müziğinin en karakteristik özelliklerinden aksak ölçüleri ve Batılıların kulağına aşina olmayan koma sesler öğretilmektedir.
Kitap bir öğretmenin yerini tutmuyor ancak başlama engelini aşağı çekmek, önemli bilgiler vermek ve ders malzemesi olarak kullanılma amacını gütmekte.About the book
Saz/Bağlama is the main instrument of Anatolian music and generally can be found from the Middle East up to the Balkans. This book is intended to help introduce all interested persons – regardless of their background – to this stringed instrument in the easiest and quickest way possible. Since there is more to playing saz/bağlama than just faithfully executing the music as written, the book includes comprehensive background information in three languages (German/Turkish/English), providing an introduction to the history and culture of the instrument and its specific characteristics.
The musical part begins with the simplest exercises and moves on to more advanced pieces, gradually revealing the asymmetrical rhythms characteristic for oriental music, as well as the microtonal pitches unfamiliar to the western ear.
The book cannot and should not replace personal instruction, but can remove barriers, provide important information and serve as teaching material.
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer: