Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius Yayınları   Şiir   Kenan Aydın   Komutan Kızı
 

Komutan Kızı  

Kenan Aydın
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 14,00 TL
Cinius Kitap Kulübü Ederi: 8,40 TL
telefondan alışveriş 201283

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius Yayınları
Baskı Tarih: Mayıs 2018
Sayfa: 142
Indirim: %40

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius Yayınları
Dizi: Şiir

Baskı Tarih: Mayıs 2018

Sayfa: 142

İndirim: %40

Boyut: 13x19,5 cm

Hamur: 2

Etiket: 14,00 TL

Cinius Kitap Kulübü Ederi: 8,40 TL

Arka Kapak

Komutan Kızı
Bak komutan kızı,
Bir daha çocuklar gibi ağlamanı istemiyorum,
Ey gönlümün yıldızı,
Sana diyorum,
Gayet zarif, ince olmak,
Öldürür insanı.
Kırılırsın, çok kırılırsın,
Hem sen küfürden de nefret edersin,
Belki benim gibi sayıp sövemezsin,
Bak komutan kızı,
İnsanlar kaba, insanlar hoyrat,
Git, yapabilirsen bunu yap,
Git masum yüreklerde,
Beybün’ce boy at.
Ancak bu sevgi yaşatır seni,
Var mı dünyada,
Karşılıksız seven çocuklar gibi,
Bak komutan kızı,
Dediğimi düşün, iyi mi…

1980, Ordu/Korgan doğumlu olan yazar 1997’de Ordu İmam Hatip Lisesi'nden, 2004 yılında ise İstanbul Hukuk Fakültesinden mezun olmuş, bir dönem serbest avukatlık yaptıktan sonra 2016 yılından itibaren bir kamu kurumunda çalışmaktadır. Bu şiir kitabı yazarın Adın Geçer Şiir kitabından sonraki ikinci eseridir.

Yazarla Tanışma

Yaşam Öyküsü
1959 yılında Pamukova'nın İsabalı köyünde doğdu. Okul öncesi köylüleri "Hoca", 5 yaşında kendi isteğiyle başladığı okulda geliş saatleri belli olmadığından öğretmeni "Turist Ömer" lakaplarını taktılar. 6 yaşındayken Alifuatpaşa'ya taşındılar. İlköğretimini orada tamamladıktan sonra liseyi ve üniversiteyi Adapazarı'nda okudu. 82'de makine mühendisi oldu. İş bulamadığından 82-86 arası taksicilik yaptı. Onun rızkı için birinin ölmesi gerekiyormuş. Kasabada meydana gelen bir trafik kazasından sonra Isparta- Orma A.Ş.'de işe girdi. 87'de şiir yazmaya başladı. 1987-2005 arası şiirlerini 2005'de "YALNIZLIK AKŞAMLARI" adı altında yayınladı. 88'de aşık oldu. Vuslat ihtimali kalmayınca 89'da istifa etti. 90'da Mardin'de memuriyete başladı. 92'de evlendi. Birkaç ay sonra da Sakarya'ya tayin oldu. 93'de ikiz kızları, 95'de oğlu dünyaya geldi. 96'da Kocaeli'ne atandı. 2001'de gördüğü lüzum üzerine Çankırı'ya tayin istedi ve oraya gitti. 2005'de bir internet sitesine üye oldu. Hemen akabinde de kendisinin beyin kanseri olduğunu iddia eden bir genç kızla bu sanal alemde karşılaştı. Bu genç kızın kendisini çok sevdiği iddiasıyla onun telefon numarası iletilerek onunla konuşması istendi. Vicdan sahibi her insan gibi onun moralini yükseltmeye çalıştı. Bunda da başarılı olarak genç kızın beyin kanserini yenmesini sağladı. Hekimlerin mucize dedikleri bu başarı karşılığında önce teşekkür, sonra da hakaret ve tehditlere maruz kaldı. Bunun koskoca bir TEZGAH olduğunu çok geç anladı. Bu olaydan ilham alarak "ÖRTÜLÜ CİNAYET" romanını yazdı ve 2008'de yayınladı. 2007'de emekli olarak İzmit'e yerleşti. Mart 2008'de diksiyon eğitimi, şiir, hikaye ve güncel siyaset üzerine yazılar yayınladığı http://www.sevgilik.com sitesini kurdu.

"Yollarımızın Kesiştiği Yerde" adını verdiği ikinci şiir kitabı yayınlanmayı beklemektedir. Roman-tarih düzeninde yazmayı planladığı kitabının araştırmalarına başlamıştır.

Kenan Aydın halen İzmit'te yaşamaktadır.
 
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer:
   
İlgili Konular
 
İlgili Konulardan Kitaplar
 
Yayınevinin Diğer Kitapları