Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius   Araştırma    Abdurrahman Akyazan   Azinlik Içinde Bir Azinlik Islam ve Escinsellik Arasinda Sikisan Almanya Türkleri
 

Azinlik Içinde Bir Azinlik Islam ve Escinsellik Arasinda Sikisan Almanya Türkleri  

Abdurrahman Akyazan
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 15,00 TL
Cinius Kitap Kulübü Ederi: 9,00 TL
telefondan alışveriş 200964

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius
Baskı Tarih: Aralık 2017
Sayfa: 113
Indirim: %40

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius
Dizi: Araştırma

Baskı Tarih: Aralık 2017

Sayfa: 113

İndirim: %40

Boyut: 16x23 cm

Hamur: 2

Etiket: 15,00 TL

Cinius Kitap Kulübü Ederi: 9,00 TL

Arka Kapak

2015 yilinda Eötvös Lorând Üniversitesi’nde tamamlamis oldugum Yüksek Lisans tezimi güncelleyerek bu kitabi ortaya çikardik. Bu çalismada Almanya’da yasayan Müslüman ve gey olan Türklerin kimlik çatismalarini ve bu çatisma arasinda nasil bir kimlik insasi sürecine girdiklerini incelemeye çalistik. Almanya Türklerinin durumu, Islam ve escinsellik ve kimlik süreci teorisi gibi basliklar altinda konu incelenmis ve bu baglamda gey olan 11 Müslüman Almanya Türk’ü ile görüsmeler yapilmis ve konu analiz edilmistir.

Müslüman homoseksüeller ilginç bir konu olmasina ragmen hakkinda en az arastirma yapilan alanlardan birisidir Bu insanlar üzerine bazi çalismalar yapilsa da Bati Avrupa’da yasayan göçmen kökenli Müslüman homoseksüeller için çok daha az çalismalar yapilmaktadir. Bu sebeple göç, sosyal psikoloji, sosyoloji yahut Almanya’da yasayan Türkler üzerine çalismalarda bulunan ögrenciler için de essiz bir kaynak olacagina eminim.

Dini, etnik ve cinsel kimlikleri arasinda kalan bu insanlarin yasadiklari kimlik çatismasinin incelendigi bu çalismada Dogu-Bati kimlikleri arasina sikisan Türkiye’de yasayan insanlar da kendisinden bir parça bulacagina inaniyorum.

Abdurrahman Akyazan
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer: