Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius   Çağdaş Türk Yazarları    Reima Merila   Uzun Yolculuk
 

Uzun Yolculuk  

Reima Merila
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 28,00 TL
Cinius Kitap Kulübü Ederi: 16,80 TL
telefondan alışveriş 200963

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius
Baskı Tarih: Aralık 2017
Sayfa: 313
Indirim: %40

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius
Dizi: Çağdaş Türk Yazarları

Baskı Tarih: Aralık 2017

Sayfa: 313

İndirim: %40

Boyut: 13x19,5 cm

Hamur: 2

Etiket: 28,00 TL

Cinius Kitap Kulübü Ederi: 16,80 TL

Arka Kapak

Romanimi yazarken aldigim ilhami aslinda; insan türünü bir bütün olarak, belirli bir kromozom bahçesi ya da gen havuzu seklinde degerlendirme fikirlerini halka sevdirmeyi basaran birkaç bilim adamina borçluyum. Özel insanlar bu havuzun içerisinde yüzeye çikan, geçici versiyonlardir. Bu havuz, çevresinin degisimine bir bütün olarak tepki verir. Farkli bireylerin özellikleri aslinda bu havuzun yani türün özelliklerini olusturur.
Bu noktada asil olan husus dünyanin gidisatini yorumlama seklidir. Yazarin bakis açisina göre, bireyler arasindaki çekisme ve kavgalar sonunda degisikliklere ayak uydurma ile sonuçlanir. Bireyler, gruplarin ve seçimlerin temel taslaridir. Bir bütün olarak degerlendirildiginde, bireylerin yasam sekilleri toplumun bütününden pay alarak belirir. Bu romanda, teknolojik gelismelerin korkusuz degisim gücü ön plana çikmaktadir. Yazar olarak, düsünme diyalektigini bu degisimlere alisma olarak ele almis bulunmaktayim.
Romanimda, toplumun yaptigi seçimlerin öncelikli sirayi almasi neticesinde, bireylerin içsel rahatsizliklarinin doktrinlerden ayrilarak bambaska bir tarafa yönelmesine dikkat çekilmistir. Hikâyenin gidisati, hem topluma hem de bireysel bakis açisina uygun seçimlerin ortak yönlerini ön plana çikarmaktadir. Olaylarin gidisati ve dönüm noktalari, toplumun yapmis oldugu basit seçimlerin bütün bireylerin yasama dair beklentileri karsilamadigi gerçegini yansitmaktadir.
Yazar olarak konulara iliskin açiklamalarimi, hayattaki dönüm noktalarinin toplumun bütününün yararina olacak potansiyel seçenekler olarak kullanilmasi ve degerlendirilmesi temasini üzerinden yürütmeye çalistim.
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer:
   
İlgili Konular
 
İlgili Konulardan Kitaplar
 
Yayınevinin Diğer Kitapları