Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius   Araştırma    Mustafa Semih Arıcı    Türkiye Meydan Okuyor Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı
 

Türkiye Meydan Okuyor Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı  

Mustafa Semih Arıcı
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 22,00 TL
Cinius Kitap Kulübü Ederi: 13,20 TL
telefondan alışveriş 200922

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius
Baskı Tarih: Kasım 2017
Sayfa: 237
Indirim: %40

Bu kitaba oy verin: (2 oy)
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius
Dizi: Araştırma

Baskı Tarih: Kasım 2017

Sayfa: 237

İndirim: %40

Boyut: 13x19,5 cm

Hamur: 2

Etiket: 22,00 TL

Cinius Kitap Kulübü Ederi: 13,20 TL

Arka Kapak

Bu Einstein’in sözüdür: “Hayal gücü bilgiden daha önemlidir”. Bütün büyük girisimler ve buluslar önce hayal etmekle baslar. Her sey beyin kivrimlarimizda tasarlanir ve sonra bilgi, kararlilik ve çalismayla ortaya çikar. Bu kitabimizda, alti yil sonra giris yapacagimiz Cumhuriyetimizin Ikinci Yüzyilinda olabilecekler futuristik bir bakis açisiyla hayal edilmis, tasarlanmis ve bu hayalin nasil gerçege dönüsebilecegi öykü edilmeye çalisilmistir.
2010’larda çalismaya baslayan demiryolcularin rüyasi yüksek hizli trenlerden 2050 yilinda Istanbul-Ankara arasini 20 dakikaya indiren vakumlu tüp trenlere, Haliç kiyisinda kurulan 10 milyon kitapli dev kütüphaneden Beykoz sirtlarinda yapay organ üretilen ultra-modern hastaneye, 2020’lerin ortalarinda faaliyete geçecek olan Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’nde olasi bir kazanin nasil önlendiginden Hint Okyanusu’nda görevlendirilen uçak gemisi destekli Türk Filosu’na kadar pek çok seyi bulacaginiz bu eserde geçen bir paragraf belki de tarihimizdeki bu ikinci “Muhtesem Yüzyilin” özeti gibidir.
“Burada bildigimiz anlamda bir atmosfer olmadigindan dalgalanmiyordu ama bin yil önce Malazgirt’ten Anadolu’ya giris yapan bayragimizin; ikinci milenyum basinda uzayin issiz bir kösesi olan Ganimid’e nasil tasindigini öyle güzel anlatiyordu ki...”
Öykülerimiz ayni zamanda optimist (iyimser) bir gelecek bakisiyla kaleme alinmistir. Zaman zaman yasadigimiz ve belki bir çok defa da yasayacagimiz olumsuz tablolara ragmen, her sartta içimizde tasiyacagimiz Türkiye sevgisi ve tarihin mecbur ettigi süper güç olma yazgisi eninde sonunda bizi mutlu sona ulastiracaktir.
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer: