Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius   Çağdaş Türk Yazarları    İsmail Hakkı İçten    Rüzgarla Gelen Kadın
 

Rüzgarla Gelen Kadın   

İsmail Hakkı İçten
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 15,00 TL
Cinius Kitap Kulübü Ederi: 9,00 TL
telefondan alışveriş 200850

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius
Baskı Tarih: Ekim 2017
Sayfa: 167
Indirim: %40

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius
Dizi: Çağdaş Türk Yazarları

Baskı Tarih: Ekim 2017

Sayfa: 167

İndirim: %40

Boyut: 13x19,5 cm

Hamur: 2

Etiket: 15,00 TL

Cinius Kitap Kulübü Ederi: 9,00 TL

Arka Kapak

Hiçbir karsilasma tesadüf degildir. Hiçbir hissedis, düsünüs, bakis, algilayis, sezis de öyle. Hatta bunlarin tersi de tesadüf degildir. Alisveris yaptigimiz market, yemek yedigimiz lokanta, su içtigimiz çesme, yürüdügümüz kaldirim ve orada, yanlarindan birer yabanci olarak geçip gittigimiz insanlar… Tesadüf gibi görünen karsilasmalar, yolu sordugumuz herhangi biri, hafifçe çarptigimiz bir insan… Bize gülümseyen küçük bir çocuk, önümüzden aniden uçuveren bir kus, gün boyu yasadigimiz en basit bir olay bile herhangi bir zihinsel, fiziksel ya da ruhsal olayin tetikleyicisi olur.
Bazen hiç hesapta olmayan durumlarin içine çekiliveririz. Hayal bile etmedigimiz olaylari yasar buluruz kendimizi. Bir karga çigligi, bir satici haykirisi alir götürür bizi gerilere, yillarca uzaklara. Hem ögretmen hem de ögrenciyizdir her iliskinin içinde. Içinde dogdugumuz aile, gittigimiz okullar, sira arkadasimiz, sevgilimiz, esimiz, çocugumuz...
Her iliski, farkli bir yönümüzün aynasidir ve bizler de onlar için birer aynayiz. Farkliligimiz yükseldikçe, durumlari ve iliskileri yasarken kendimizi ve yasanilanlari gözlemlemeye baslariz. Ve eger yasadiklarimiza yüksek idrakle bakabilmeyi basarirsak, o iliski ya da durumu ne için yasadigimizi kavrariz ve bakmadan yolumuza devam ederiz. Bazen insanlarin hayatina katalizör olarak gireriz. Onlarin hayatlarinda degistirmesi gereken durumun dügmesine basar, sessizce çekiliriz ve yüksek farkindalik içinde kalirsak, yasanilan durumdan etkilenmeden, arkamiza bakmadan yolumuza devam ederiz. En büyük düsmanimiz, en iyi dostumuzdur. Çünkü o bizdeki en büyük degisime neden olur.
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer:
   
İlgili Konular
 
İlgili Konulardan Kitaplar
 
Yayınevinin Diğer Kitapları