Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius   Araştırma    Jale Karhan    Feministlerin Derdi Ne?
 

Feministlerin Derdi Ne?  

Jale Karhan
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 17,00 TL
Cinius Kitap Kulübü Ederi: 10,20 TL
telefondan alışveriş 200789

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius
Baskı Tarih: Eylül 2017
Sayfa: 157
Indirim: %40

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius
Dizi: Araştırma

Baskı Tarih: Eylül 2017

Sayfa: 157

İndirim: %40

Boyut: 13x19,5 cm

Hamur: 2

Etiket: 17,00 TL

Cinius Kitap Kulübü Ederi: 10,20 TL

Arka Kapak

Özgürlesmenin, iletisimin, eylemliligin, sorumluluk almanin, bilince ermenin, iktidar iliskilerini çözümlemenin, yikiciligin degil yapiciligin, sorunlarin özüne dokunmanin, dünyayi degistirmenin ve dönüstürmenin yolu elestirel bilgiye sahip olmaktan geçer. Çünkü elestirel bilgi dünyaya ve kendimize dair farkindaligi arttirir ve gerçekligin kendisini görmemizi saglar.
Iste bu çalismada feminist teorinin elestirel bir okumasini yaptim. Ve çalismamin sonunda sunu gördüm: Evet, kadinlarin magduriyet politikasindan çikmasina, bilince ermesine, özgürlesmesine, yasanan süreçlerin taseronu degil aktörleri olmasina, gündelik hayatin her yerinde var olan iktidar iliskilerini çözümlemesine, sahte gerçeklikleri degil gerçekligin kendisini görmesine ve elestirel düsünebilmesine feminist teori katki saglar.
Öyleyse baris, adalet, demokrasi, özgürlük ve esitligin arayisindaysak eger; barisin, adaletin, demokrasinin, özgürlügün ve esitligin gerçeklesmesini saglayacak olan her bilgiye ve düsünceye kapilarimizi önyargisiz sonuna kadar açalim. Feminist olmak zorunda degiliz ancak yapmis oldugum bu çalismada gördüm ki feminist analize hepimizin ihtiyaci var. Zira feminizm sadece kadinin ezilmesine yönelik degildir. Bundan dolayi sözümü bell hooks’a katilarak bitiriyorum:

“Feminizm herkes içindir.”
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer: