Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius   İşletme    Özlem Yenidoğan    Otelcilik Sektöründe Örgütsel Öğrenmenin Örgütsel Bağlılığa Etkisi
 

Otelcilik Sektöründe Örgütsel Öğrenmenin Örgütsel Bağlılığa Etkisi  

Özlem Yenidoğan
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 19,00 TL
Cinius Kitap Kulübü Ederi: 11,40 TL
telefondan alışveriş 200750

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius
Baskı Tarih: Ağustos 2017
Sayfa: 140
Indirim: %40

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius
Dizi: İşletme

Baskı Tarih: Ağustos 2017

Sayfa: 140

İndirim: %40

Boyut: 16x23 cm

Hamur: 2

Etiket: 19,00 TL

Cinius Kitap Kulübü Ederi: 11,40 TL

Arka Kapak

Ögrenmenin bireysellikten siyrilarak geldigi nihai noktadir ‘Örgütsel Ögrenme’. Ögrenme günümüzün küresel rekabet sartlarinda, is ortaminda hem birey hem de örgütsel olarak ayakta kalabilmemizin ön kosuludur. Sürekli ögrenmeye hevesli bireylerin potansiyellerini birlikte açiga çikarabilme yolculugudur örgütsel ögrenme.
Bir is gören olarak potansiyelimizi açiga çikarmaya odakli bir kurumun üyesi olmayi tercih etmez miyiz? Ayni çati altinda ortak vizyona ulasma çabasinin örgüt düzeyinde tesvik edildigi bir kurumda mi olmak isteriz ya da potansiyelimizin görmezden gelindigi, sinerji ve paylasimlardan yoksun bir kurumda mi? Hangisine bagliligimiz daha yüksek olur? Peki, baglilik duymadigimiz, vizyonuna kendimizi adayamadigimiz bir kuruma ve o kurumdaki görevlerimize ne düzeyde odaklanabiliriz?
Bir yönetici ya da lider olarak son yillarin modern isletmecilik anlayisi olan örgütsel ögrenme ortamini saglamadan, sürekli ögrenme firsatlari yaratmadan, kurumun üyelerini ortak vizyon paydasinda bir araya getirmek, örgütsel hedefleri gerçeklestirmek mümkün müdür? Örgütsel hedefleri gerçeklestirmenin kilit noktasi degil midir ‘Baglilik yaratmak’?
Küresel rekabet ortaminda varligini, basarisini kanitlamis bir kurum olmak, nitelikli is görenleri isletmede tutundurmak, rekabet avantaji saglamak bu iki kilit kavramin gerekliliklerinin uygulamaya geçilmesinden ibaret. Ve bu eserin esas amaci yöneticilerin, is görenlerin, kurumlarin, akademik çevre ve sektöre ortak vizyon yolculugunda yelken olmaktadir. Örgüt düzeyinde ögrenme için gerekli unsurlar bu kitabin sayfalarinda sizlere sunulmaktadir.
Son olarak sunu belirtmek isterim ki;
Tek basina zayif bir akarsu olabiliriz. Lakin ortak vizyon paydasinda sinerji ile bulusursak, rafting yapilacak kadar güçlü bir akarsu haline geliriz. Güçlü bir kurum olmak için de bir araya gelmeliyiz, birlikte ögrenmeliyiz.
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer:
   
İlgili Konular
 
İlgili Konulardan Kitaplar
 
Yayınevinin Diğer Kitapları