Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius   Araştırma    Taha Talip Türkistanlı , Barış Kuleyin   Deniz Haydutluğu Çerçevesinde Deniz Güvenliği ve Özel Deniz Güvenlik Şirketleri
 

Deniz Haydutluğu Çerçevesinde Deniz Güvenliği ve Özel Deniz Güvenlik Şirketleri  

Taha Talip Türkistanlı , Barış Kuleyin
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 18,00 TL
Cinius Kitap Kulübü Ederi: 10,80 TL
telefondan alışveriş 200519

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius
Baskı Tarih: Şubat 2017
Sayfa: 160
Indirim: %40

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius
Dizi: Araştırma

Baskı Tarih: Şubat 2017

Sayfa: 160

İndirim: %40

Boyut: 16x23 cm

Hamur: 2

Etiket: 18,00 TL

Cinius Kitap Kulübü Ederi: 10,80 TL

Arka Kapak

DENIZ HAYDUTLUGU ÇERÇEVESINDE DENIZ GÜVENLIGI VE ÖZEL DENIZ GÜVENLIK SIRKETLERI Cinius Yayinlari tarafindan yayinlanan bu eserde, deniz güvenligi, deniz ulastirmasini tehdit eden unsurlar ve uluslararasi güvenlik anlayisinda köklü degisimlere yol açan deniz haydutlugu olaylari incelenmistir. Bu kapsamda deniz haydutluguyla mücadelede yeni bir olgu olarak öne çikan özel deniz güvenlik sirketleri ve gemilere konuslandirilan silahli özel gemi güvenlik personeli uygulamasi, deniz haydutlugu ekseninde tartisilarak, bu uygulamanin gereklilikleri, olumlu ve olumsuz yönleri ortaya çikarilmistir.
Baslangiçta gerek uluslararasi örgütlerce gerekse de devletlerce olumsuz bir algiyla yaklasilan ticari gemilerin özel sirketler tarafindan silahlarla korunmasi konusu, günümüzde deniz haydutlugu ile mücadelede önemli bilesenlerden biri haline gelmistir. Özel deniz güvenligi, bayrak devletlerinin uygun yasalari olusturmada yavas, uluslararasi örgütlerinse yetersiz kaldigi hukuki bir karmasanin içerisinde kendi kendini düzenleyen bir sektör olarak güvenlik uygulamalarini sürdürmüstür. Basta gemi sahiplerinin baskilari ve gelisen özel deniz güvenlik sektörünün yükselisine tarafsiz kalamayan ülkeler, uygun politikalari gelistirmek zorunda kalmislardir.
Eserde gemi sahiplerinin neden özel deniz güvenlik sirketi hizmetlerini tercih ettikleri, silahli özel gemi güvenlik personeli uygulamasinin bu hizmetler arasinda nasil öne çiktigi, çesitli ülkelerin bu durum karsisinda nasil politikalar izledikleri ve özel deniz güvenligi konusunda ne tür sorunlarla karsilasildigi sorulari yanitlanmaya çalisilmistir. Bunun bir sonucu olarak, uluslararasi örgütlerin ve çesitli ülkelerin deniz haydutlugu ve özel deniz güvenlik sirketlerine bakisi ve silahli özel gemi güvenlik personeli uygulamasinin ortaya çikisindan bugünkü haline gelene kadar yasanan süreçlerle ilgili konulari kapsayan, tüm kesimlerin faydalanabilecekleri Türkçe bir kaynak olusturulmasi hedeflenmistir.
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer: