Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius   Müzik   Mustafa Kabataş   4B, Dört Büyük Müzik Ögretim Yaklasimlari ve Yöntemleri
 

4B, Dört Büyük Müzik Ögretim Yaklasimlari ve Yöntemleri   

Mustafa Kabataş
Baskısı yok

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius
Baskı Tarih: Şubat 2017
Sayfa: 207

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius
Dizi: Müzik

Baskı Tarih: Şubat 2017

Sayfa: 207

Boyut: 13x19,5 cm

Hamur: 2

Etiket: Baskısı yok

Arka Kapak

Insanligin var oldugu günden beri düsünürler, doktorlar, psikologlar ve egitimciler bireyin gelisiminde müzigin ne derece önemli bir yere sahip oldugunu belirtmislerdir. Çocuklarin müzikal duyarliliklari okul öncesi dönemde baslamaktadir. Çocuklar bebeklikten itibaren sese tepki verirler, bu tepkiyi de vücut hareketleri ile ve çikardiklari seslerle ifade ederler.
Okulöncesi dönem çocuklarda genellikle sese iliskin algilara devinimsel tepkiler verildigi ve ögrenilenlerin davranisa dönüstürüldügü bir dönemdir.
Okulncesi dönem, bireyin hayatinin diger bölümerinin temelini olusturdugundan, bu dönemde alinan egitim bir süreç olarak görülmeli ve bu dönem en iyi ve en uygun yasantilarlla geçirilmelidir.
Müzik egitimi, bireyin kendi yasantisi yoluyla amaçli olarak belirli müziksel davranislarkazandirma yada bireyin müziksel davranislarinda kendi yasantisi yoluyla amaçli olarak belirli müziksel degisiklikler olusturma sürecidir. Böylece müzik temel elemanlari (melodi, ritm, armoni) araciligiyla çocugun müziksel becerilerinin gelistirilmesi ve müzik egitimi yoluyla müzik disi becerilerinin gelistirilmesi (dikkat ve konsantrasyon, koordinasyon, disiplin, özgüven, beyin-kas koordinasyonu vb.) ve duyussal, bilissel, devinissel beceriler ile koordineli olarak çocugun müzikal gelisiminin karsilikli etkilesim yoluyla gelisiminin saglanmasini destekleyen bir örüntü sergiler.
Müzik ve müzik egitimi üzerine alan uzmanlari, arastirmacilar yiillardir çalismalar yapmakta ve sürekli olarak alana yeni seyler kazandirmaktadir.
Hiç kuskusuz bu alanda çalismis ve tüm müzik egitimcilerine alanla ilgili çok sey katmis isimlerin basinda; Emile Jaques Dalcroze, Zoltan Kodaly, Carl Orff ve Shinichi Suzuki gelmektedir.

Bu kitapta; arastirmacilara ve alan uzmanlarina yol göstermesi bakimindan 4 büyük müzik egitim yaklasimlari ve yöntemleri bakimindan detayli olarak incelenmistir.
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer:
   
İlgili Konular
 
İlgili Konulardan Kitaplar
 
Yayınevinin Diğer Kitapları