Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius   Felsefe    Tamer Ertangil    Çağımızın Yanılgıları Üzerine
 

Çağımızın Yanılgıları Üzerine   

Türkiye ve Ortadoğu için Mutlu Bir Gelecek Umudu
Tamer Ertangil
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 20,00 TL
Cinius Kitap Kulübü Ederi: 12,00 TL
telefondan alışveriş 200443

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius
Baskı Tarih: Ocak 2017
Sayfa: 173
Indirim: %40

Bu kitaba oy verin: (1 oy)
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius
Dizi: Felsefe

Baskı Tarih: Ocak 2017

Sayfa: 173

İndirim: %40

Boyut: 13x19,5 cm

Hamur: 2

Etiket: 20,00 TL

Cinius Kitap Kulübü Ederi: 12,00 TL

Arka Kapak

Suskunlugumuz asaletimizden mi? Cehalet mutluluk mu? Demokrasi sorgulanamaz mi? Ortadogu günahsiz mi? Maneviyat dinden ibaret midir? Peki hayat bos ve anlamsiz mi?

Içinde yasadigimiz zamanin ruhu kimi önyargilari bir sekilde besliyor. Ezberlerimiz bize yalanci bir huzur veriyor; ama artik gözümüzü açmamiz gerek. Bu kitapta hepimizi ilgilendiren, her gün hayatimiza dokunan, mutluluk, hüzün, aile, kimlik politikalari, laiklik, demokrasi, çok-kültürcülük, veganizm, Ortadogu ve hayatin anlami gibi konular, samimi ve coskulu bir dille tartisiliyor. Çagimizin Yanilgilari Üzerine, içinde bulundugumuz postmodern çagin sonunun yaklasmakta oldugunu, Türkiye ve Ortadogu için mutlu bir gelecegin ise Aydinlanmaci ve seküler bir vizyonda yattigini gür bir sesle dile getiriyor.

“Vasatligin egemen iklim hâline gelerek dört bir yanimizi kusattigi, çirkinliklerin, kaba sabaligin, sesini yükselterek hakli çikmanin kültürümüzün baskin unsurlarini teskil ettigi, buna karsin nezaketin, iyiligin ve güzelligin giderek daha az görünür oldugu bir atmosferde iyi ve güzel insanlar bir süredir çözümü evlerine kapanmakta buldu. Onlar ne kadar sustuysa, karsilarindakilerin özgüveni o kadar artti. Iyiler sustukça kötüler kendilerini hakli zannettiler. Sessizligi, sakinligi ve nezaketi zayiflik olarak degerlendirdiler. Suskunlugumuz asaletimizden degil, kibrimizdendi. Bugün bir nebze olsun tevazu gösterip konusma zamanidir.”
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer: